logo
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Kur'an-ı Kerim Öğrenme

Kur'an-ı Kerim Öğrenme

Ana Sayfa ›› Programlar ›› Kur'an-ı Kerim Öğrenme İndir - Sesli Kuran-ı Kerim Öğrenme Programı
Hemen İndir
Windows Tümü - 70.10 Mb
Kullanıcı Puanı
  • Currently 2.36/5
  • 3
  • 4
  • 5
2.36 / 5 - 14 kullanıcı katıldı
Sürüm:
5.99
Boyut:
70.10 Mb
Lisans:
Ücretsiz
Dil:
Türkçe
İşletim Sistemi:
Windows Tümü
Üretici
Diyanet
Editör Puanı:
Editör:
Doğukan
Dostindir Programlar
Dumpper
Wifi Şifre Kırma PC Programı
Katip Test
10 Parmak Klavye Uygulama Sınav Programı
On Parmak Klavye Programı
Hotkey 10 Parmak Q ve F Klavye
Nöbet Dağıtım Programı
Nöbet ve Vardiya Programı
Kur'an-ı Kerim Öğrenme
Doğukan
Son güncelleme: 20 Şubat 2018, Salı

Sesli Kuran-ı Kerim Öğrenme Programı

Kur'an-ı Kerim Öğrenme; Kur'anı Kerim öğrenmek için hazırlanmış olan geniş içeriğe sahip sesli ve uygulamalı olarak ücretsiz bir kuran öğrenme programı.

Yüce kitabımız Kuran'ı Kerim'i öğrenmek isteyenler için güzel bir programdır. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz program sayesinde Kuran-ı Kerim'i okumayı istediğiniz an bilgisayarınızdan öğrenebilirsiniz. Oldukça basit arayüzü ve zengin içeriği sayesinde kolayca Kuran'ı Kerim'i öğreneceksiniz. Son yıllarda ülkemizde, Kur'an-ı Kerim'i öğrenme arzusunun ve çabalarının arttığı dikkat çekmektedir. Özellikle okullarımızda seçmeli ders olarak Kur'an-ı Kerim dersinin yer alması, bu sürece rehberlik edecek nitelikli ve sistematik çalışmalara ihtiyacı daha da arttırmıştır. Hazırladığımız bu çalışma, söz konusu ihtiyaca sağlıklı bir cevap vermeyi amaçlamaktadır.

Her öğretim faaliyetinde olduğu gibi Kur'an-ı Kerim'i öğrenme süreci de doğru bilgi, doğru yöntem ve doğru uygulama şeklinde üç vazgeçilmez ilkeyi ihtiva etmelidir. Bilginin doğruluğu kazanılacak davranışın ve becerinin sağlıklı olmasını; yöntemin doğruluğu bilgiyi elde etmenin ve kabullenmenin kolaylaşmasını; uygulamanın doğruluğu ise bilginin daha hızlı davranışa dönüştürülmesini sağlayacaktır. Elinizdeki çalışma bu üç ilke esas alınarak hazırlanmıştır.

Yukarıdaki değerlendirmeden sonra "Kur'an Öğreniyorum" adlı çalışmamızla ilgili uygulama esaslarına dikkat çekmek isteriz.

Diyanet için tavsiye edilenler.
1- Kur'an öğretimi uzman rehberliğinde yürütülecek bir süreçtir. Buradan hareketle; Çalışma süresince Kur'an okuma becerisinin kolayca kazanılabileceğine vurgu yapılmalı, aksi ifadeler kullanılmamalıdır.
2- Öğretimde mahalli ifadelerden (üstün, esre, ötre, asar, çeker, durak vb.) özellikle kaçınılmalı; bunun yerine alanın kendi kavramları (fetha, kesra, damme, med, vakf vb.) kullanılmalıdır.
3- Süreç boyunca acelecilikten (bir an önce Kur'an okumaya geçmek) sakınılmalı, Kur'an öğrenmenin hazzı muhataba yaşatılmalıdır.
4- Çalışmalar sistematik yapılmalı ve birbirleriyle ilintili konular bir arada işlenmelidir. (Fetha – Fethanın Uzatılması – Fethanın Tenvini vb.)
5- Öğrenmenin bireyselliği göz önünde bulundurulmalı, öğrenciler kendi aralarında yarıştırılmamalıdır.
6- Kur'an tilavetinin özgün tavrı dikkate alınarak çalışmalar ritmik usulle yapılmalıdır. Ritmik usul "Tonuna, uyumuna, ölçüsüne ve nağmesine dikkat ederek sesi etkili ve verimli kullanmaktır". Kitapta yer alan yoğun örnekler bu yöntemle öğrencilerle meşk edilmelidir.

Diyanet tarafından hazırlanmış online Ku'ran öğreniyorum setine aşağıdaki link ile ulaşabilirsiniz.

Kur'an-ı Kerim Öğrenme - Ekran Görüntüleri
Kur'an-ı Kerim Öğrenme
Kur'an-ı Kerim Öğrenme - 2
Kur'an-ı Kerim Öğrenme - 3
Kur'an-ı Kerim Öğrenme için Yapılan Yorumlar..
Kur'an-ı Kerim Öğrenme için Sehzade dedi ki; @ 30.06.2015
Allah razı olsun