Program indir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Eylül tarafından 02 Haziran 2015, Salı günü eklendi.
Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'un dünya genelinde kullanıma gireceği tarihi açıkladı.
Windows 10 Çıkış Tarihi

Windows 10 için kesin çıkış tarihi resmi olarak açıkladı. Microsoft'un 2014'ün son çeyreğinde tanıttığı Windows 10 işletim sistemi için çıkış tarihini 29 Temmuz 2015 olarak açıkladı. Yeni satın alınacak tüm PC ve dizüstü bilgisayarlar artık bu tarihten sonra Windows 10 olacak.

Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları 29 Temmuz’dan itibaren Windows 10’a ücretsiz olarak geçiş yaparak bir yıl boyunca yeni işletim sistemini kulllanabilecekler. Böylece Windows 8.1 ve 7 işletim sistemi sahipleri de windows 10 kullanma fırsatından yararlanabilecekler.


Kullanıcılar tarafından merakla beklenen akıllı asistan Cortana'yı ve Internet Explore için sonun başlangıcı olan Spartan da windows 10 içerisinde yerini alacak. Spartan uygulaması kullanıcılara pek çok alanda kolaylıklar getirecek örneğin; not alma ve çizim yapma kolaylığının yanı sıra daha akıcı olarak web içeriğini okuma imkanı sunacak.

Windows 10 bazı yenilikler:
CİHAZA ÖZEL ARAYÜZ:
Klavye ve fare kullanıyorsanız Windows 10 size klasik bir masaüstü arayüzü sunacak. Eğer tablet kullanıyorsanız, işletim sistemi tablet moduna geçerek klavyeyi devre dışı bırakacak ve tamamen dokunmatik arayüze odaklı bir görünüme geçecek.

BAŞLAT MENÜSÜ GERİ DÖNDÜ
Windows 8 kullanıcılarının en büyük sıkıntısı olan Başlat menüsü windows 7 işletim sisteminde olduğu gibi sol alt bölmede yer alıyor. Windows 10'un arabiriminde dikkat çeken en önemli özellik klasik masaüstü görünümünün korunmuş olması.