Program indir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
tarafından 20 Ağustos 2014, Çarşamba günü eklendi.
WhatsApp Messanger Android ve diğer akıllı telefonlarda kullanılabilinen bir akıllı telefon mesajlaşma uygulamasıdır.
Whatsapp Messenger

Whatsapp Messenger Akıllı telefon uygulamasıdır. İnternet bağlantısı olan Blackbary, İphone, Symbian, Windows Phone ve Android işlemcili mobil cihazlarda kullanılır. Uygulama ile mesaj, video, ses kaydı yollayabilirsiniz. Ayrıca resim yollama özelliğine de sahiptir. Bu hizmetlerin tamamı ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Bu hizmetler internet bağlantısını gerçekleştirdiğimiz 3G ve Wifi üzerinden yapılır. Ayrıca program ile grup oluşturulur. Oluşturulan bu grup da sınırsız fotoğraf, video ve sesli medya iletileri gönderilir.

Programı Microsoft Messenger gibi programlardan ayıran en önemli özellik arkadaş listenizle değil, telefon rehberinizde kayıtlı olan numaraları kullanıyor olmasıdır. Programın bir diğer özelliğini de şöyle belirtelim. PC den kullanım yaptığımız anlık ileti servislerinden farkı, devamlı açık olmasıdır. Programın kapalı olması durumunda dahi gelen iletiler sunucuda depolanır. Program açıldığında iletilir. Yazdığınız her ileti veya göndermek istediğiniz resim, video, ses kaydı bildirim içeriğinin açık olmasıyla birlikte karşı tarafa anında iletilir. Uygulama çoklu platform desteği oluşturulmasına olanak sağlar. Böylece İphone, Blackbary, Android ve Ovi kullanıcılarını tek bir çatı altında toplar.


WhatsApp Messenger, SMS'e para vermeden mesaj alışverişi sağlayan platformlar arası bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır.


Whatsapp Messenger programı kullanabilmek için öncelikle cep telefon numaranızı doğrulamanız gerekecektir. Daha sonra telefon rehberinizde kayıtlı olan ve uygulamayı kullanan numaralar arkadaş listenizi oluşturacak. Bu listede yer alan tüm kullanıcılar ile anlık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Sohbet ekranında yazılarınızı düzenli olarak kontrol edebilirsiniz. Karşı tarafın çevrim dışı olması iletilerin gönderilmesine engel değildir. İletiler çevrim dışı gönderilir, çevrimiçi olduğunda iletiler görülür. Ekranda dikkat çeken en belirgin nokta ağ üst köşede yer alan ataştır. Buna dokunduğumuzda karşımızdaki kullanıcı ile gerçekleştireceğimiz paylaşım içeriklerini görürüz. Bu içerikler şöyle oluşmaktadır. İlk sırada kamera ve galeri yer alır. Burada resim çekerek veya galeriden herhangi bir resim tercih ederek ileti gerçekleştirilir. Video seçeneğinde de galeri bölümü kullanılmaktadır. Mikrofona dokunduğunuzda ses kaydedici, müzik ve Whatsapp seçeneklerini görürüz. Yine uygulama ile konumumuzu bildirebileceğimiz haritalar uygulaması da değerlendirilir. Son bir seçenek ise kartvizit paylaşımının ivedilikle gerçekleştirilmesidir.

Uygulamada bulunan ve içeriğiyle büyük beğeni kazanan smiley çok çeşitli karakterler sunarak kullanıcıların tercih etmesine olanak sağlamıştır. Bu seçenek tüm kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılır. Karşılıklı sohbet ederken smiley ifadeleri ile anlatım tarzı oluşturabilirsiniz. Var olan ayarlar menüsüyle kullanıcıların profiline ulaşılır. Buradan kullanıcı hakkında detaylı bilgi edinilir. Anlık gerçekleştirilen iletiler kullanıcılar arasında büyük bir heyecan yaratarak uygulamanın mobil ağ üzerinde sosyal medya görevi üstlenmesine vesile olmuştur. Bu özelliği ile kendisine yatkın tüm uygulamalardan ayrılarak bağımsız bir konum üstlenmiş durumdadır. Uygulama da durumunuzu güncelleyerek karşıya mesaj verebilirsiniz.

Uygulama sonuç olarak Android işlemcili bütün telefonlar da bulunması gereken, en önemli uygulamalardan bir tanesidir. Uygulamada resim, video, ses kaydı gibi iletileri hızlı ve ücretsiz olarak gönderir.

Whatsapp Messenger
Android, iOS, Windows Phone için