logo
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Steam oyun yedekleme ve yedeklenen oyunlar nasıl geri yüklenir?

Ana SayfaHaberlerDoğukan tarafından 17 Ocak 2018, Çarşamba günü eklendi.
Dostindir Haber Steam oyun yedekleme ve yedeklenen oyunlar nasıl geri yüklenir?
Steam hesabınız üzerinde oyun yedekleme ve yedek geri yüklemek için yapılması gerekenler bu rehberimizde.
Steam oyun yedekleme ve yedeklenen oyunlar nasıl geri yüklenir?

Steam oyunları nasıl yedeklenir, yedeklenen oyunlar nasıl geri yüklenir? bu rehber yazımızda sizlere bunları anlatmaya çalışacağız. Steam programı üzerinden Steam oyunlarınızı kolayca yedekleyebilir ve daha sonra yedeklerinizi kolay bir şekilde tekrar geri yükleyebilirsiniz.

Oyunlarınızı yedekleyip, tekrar o yedek dosyası ile beraber kurabilirsiniz. Artık bilgisayar değiştirmekten, uzakta bir yere gitmekten ya da format atmaktan korkmanıza gerek kalmadı. Başka bir bilgisayara Steam oyunlarını taşımak istediğinizde program üzerinden geri yükleme yaparak oyunlarınızı oynamaya devam edebilirsiniz.

Steam yüklü olan oyunları nasıl yedekleyebilirim?
1. Steam programını çalıştırın ve üst menüdeki Steam başlığı altından Oyunları Yedekle ve Geri Yükle seçeneğini seçin.
2. Şu anda yüklü olan oyunları yedekle seçeneğini seçin.
3. Steam'den hangi oyunu indirdiysek bu menüde karşımıza çıkıyor. Yedeklemek istediğiniz oyunları seçin ve ileri butonuna tıklayın.
4. Bu aşamada oyunu istediğiniz yere yedekleyebilirsiniz. Oyunların hangi konuma yedekleneceğini seçin.Gözat butonuna tıklayarak yedekleme yerini değiştirebilirsiniz.
5. Oyunu bu aşamada dilerseniz tek bir DVD yada CD boyutunda parça parça kaydedebilirdiniz. (Özel seçeneğini seçerseniz istediğiniz boyutta bölebilirsiniz)
6. İleri butonuna basıldıktan sonra yedekleme işlemi başlayacaktır.Yedekleme süresi toplam oyun boyutlarına göre değişebilir. Netten indirmediği için bu işlem en fazla 5-6 dakika sürüyor.

Steam oyun yedeklerini nasıl geri yükleyebilirim?
1. Steam programını çalıştırın ve üst menüdeki Steam başlığı altından Oyunları Yedekle ve Geri Yükle seçeneğini seçin.
2. Yedekten Geri Yükle seçeneğini seçin ve ileriye tıklayın.
3. Geri yükleme yapmak için daha önceden yedeklediğiniz klasörü programa göstermeniz gerekiyor.Eğer yedekleme klasörünü farklı bir konumda veya belirtilen yerde değil ise Gözat butonuna basın ve yedek klasörünüzü seçin.
4. Yedekleme klasörünüze göre hangi oyunları geri yüklemek istediğinizi saracaktır. İstediğiniz oyunu veya oyunları seçerek ileri butonuna tıklayın.
5. Geri yüklenecek oyunların hangi klasöre yükleneceklerini seçin. Varsayılan olarak Steam programdaki yeri kullanmak istemiyorsanız Klasör yerini seçtikten sonra ileri butonuna tıklayın.
6. Ardından oyunların geri yükleme işlemi başlayacaktır.

İlginizi Çekebilir