logo
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Soyağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı

Ana SayfaHaberlerDoğukan tarafından 15 Şubat 2018, Perşembe günü eklendi.
Dostindir Haber Soyağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı
Vatandaşların büyük bir merakla beklediği alt üst soyağacı sorgulama sayfası tekrar kullanıma açıldı.
Soyağacı sorgulama hizmeti yeniden açıldı

Soyağacı sorgulama hizmeti yeniden kullanıma açıldır. Büyük bir merakla beklenen alt üst soyağacı sorgulama sayfası tekrar hizmete açıldı. Soyağacı sorgulama nasıl yapılır?

Soyağacı sorgulama hizmeti sayesinde vatandaşlarının geçmiş ve şimdiki soylarını görmelerine izin verilmişti. 1800 yıllara kadar olan soyağaçlarının görüntülenebildiği bu hizmet geçtiğimiz haftalarda e-Devlet üzerinde kullanıma açılmış ancak yoğunluk nedeniyle e-devletin tüm hizmetlerine erişim kilitlenmişt.. Ufak bir değişiklik ile birlikte şimdi hizmet sorunsuz olarak işlemeye başladı.

E-Devlet mobil uygulaması

Soyağacı sorgulama nasıl yapılır?
Alt üst soy bilgisi sorgulama sayfasındaki yoğunluğu azaltmak için farklı bir yol izlenmeye başlandı. Öncelikle vatandaşın talebi alınıyor sistem yoğunluğuna göre 1- 2 dakika içerisinde belge hazırlanıyor. Vatandaşlar soy ağaçlarını sorunsuz olarak sorgulayabilirler. Sorgulama yapıldıktan sonra sistem hemen bir çıktı vermiyor. Sorgu sonuçlandığında mail veya SMS üzerinden kullanıcılara bilgi veriliyor. Hali hazırda on binlerce kişinin yeniden sisteme giriş yaptığı tahmin ediliyor. Bugün sabah saatlerinde sistemde yoğunluğun az olması nedeniyle 30Sn içerisinde telşefona hazır mesajı geldi.

Soyağacı sorgulama için İlgili link

İlginizi Çekebilir