Program indir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Doğukan tarafından 05 Ağustos 2014, Salı günü eklendi.
Seçmen Sorgulama sistemi Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında ikamet eden vatandaşların oy kullanacakları sandık numarasını ve sıra numarasını öğrenebilec
Seçmen Sorgulama - Sandık Bilgisi Sorgulama Servisi

Seçmen Sorgulama sistemi Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında ikamet eden vatandaşların oy kullanacakları sandıkları görüntüleyebiklecekleri ücretsiz bir web servisidir. Bu servis sayesinde 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde nerede oy kullanacağınızı, sandık numarasını ve sıra numarasını kolayca öğrenebilirsiniz.

Yüksek Seçim Kurulu tarafından sunulan bir hizmet olan Seçmen Sorgulama sistemi ile kolayca Nerede oy kullanacağım sorusunu kendinize sürekli sormaktan kurtulabileceksiniz. Bu hizmetlerden yararlanabilmeniz için sahip olmanız gereken bir masaüstü bilgisayar, Akıllı mobil cihazlardan birtanesi ve internet bağlantısının haricinde seçmen sorgusu yapacağınız kişiniz kimlik bilgilerine sahip olmanız yeterlidir.

Seçmen Sorgulama sistemi ile oy kullanacağınız yeri öğrenmek için gerekli olan kimlik bilgileriniz şunlar:
- TC kimlik numaranız,
- Nüfusa kayıtlı olduğunuz il,
- Nüfusa kayıtlı olduğunuz sıra no:


Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının """"Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması"""" olanAndroid, Windows Phone ve iOS Uygulaması ile Yapabilecekleriniz;
Yurt içinde ikamet eden seçmenler;
- Askı dönemi içerisinde kişi, kendisinin, aynı hanede oturan yakınlarının ve aynı binada oturan seçmenlerin bilgilerini görüntüleyebilir; askı dönemi sonrası kendisinin ve aynı hanede oturan yakınlarının oy vereceği sandık alanı bilgilerini sorgulayabilir.

- Seçim dönemleri dışında kişi, kendisinin ve aynı hanede oturan yakınlarının seçmen kütüğünde kaydının bulunup bulunmadığını kontrol edebilir.

Yurt dışında ikamet eden seçmenler;
- Yurt dışı seçmen kütüğünde kayıtlı olup olmadığını, kayıtlı ise hangi dış temsilcilikte kaydının bulunduğu, açık adres bilgilerinin bulunup bulunmadığı bilgilerini kontrol edebilir.

Seçmen Sorgulama - Sandık Bilgisi Sorgulama Servisi Web üzerinden Sorgulamak için buradaki linki kullanabilirsiniz.

Seçmen Sorgula - Android
Android İçin Sandık Bilgisi Sorgulama Servisi
 
Seçmen Sorgula - iPhone
iPhone ve iPad İçin Sandık Bilgisi Sorgulama Servisi
 
Seçmen Sorgula - Windows Phone
Windows Phone İçin Sandık Bilgisi Sorgulama Servisi