Program indir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Doğukan tarafından 25 Ağustos 2014, Pazartesi günü eklendi.
Cheat Engine, Online oyunlar üzerinde dilediğiniz gibi hile yapabileceğiniz yararlı bir programdır.
Oyun Hileleri

Oyunlar severek tercih ettiğimiz uygulamalardır. Her yaş kategorisi oyuna karşı eğilimlidir. Kendi hayal dünyalarında yarattıkları oyunları oynamayı tercih ederler. Bu oyunlar kişiler kendi kontrolü altına alarak bağımlılık oluşturur. Ancak hep aynı oyunun oynanması ve ilerlenememesi oyuncuda sıkkınlık yaratabilir. Buda oyuncunun değişik arayışlar içerisinde olduğunu göstermektedir. Artık oyun hilesi yapmaktan başka şansı kalmamıştır.

Oyuncular bu değişikliği, farklı oyunlara başlama veya aynı oyunda hileler uygulayarak değişimin yönünü çevirir. Bu yön ataması oyun içeriğinin değişmesi demektir. Yani oyunu zorlaştırmak, kolaylaştırmak, farklı özellikler eklemek gibi. Tüm bunlar oyun hileleri adı altında yer almasına rağmen bunu sağlayan bir program mevcuttur.

Oyun hileleri programı Cheat Engine bunlardan bir tanesidir. Bu özelliğe sahip programlar sayesinde oynanan tüm oyunlar değişime uğrayabilir. Oyuncu kendi İstediği gibi oyuna değerle vererek akışını değiştirir. Yarış oyunlardaki zaman dilimi nedenliye bu tür programlar kullanıcılara farklı olanaklar sunmaktadır. Buna bir örnek verecek olursak;   diyelim ki oyun içerisindeki puanınız yüksek ve oyun size göre çok basit. Siz burada puanınızı düşürerek kendi kendinizin rakibi olursunuz. 

En çok oynanan oyunlardan olan Candy Crush Saga yapılan hilelerle sonsuz canınız olu, bütün güçlendiriciler açılır, bölümler geçilir. Bu hilelerin tamamı programlar üzerinden gerçekleşir. Çeşitli oyun hileleri programları vardır. Şimdi bu programlar üzerinden hareket edelim. Hile kılavuzu adını alan program bir Türk yazılımcı tarafından oluşturulmuştur. Program içeriğinde binden fazla oyuna ait hileler yer alır. Cheat Engine Türkçe dil desteği sunmaktadır. Bu en önemli avantajıdır. Ücretsiz olan bu program internette oyun hilesi arayanların imdadına yetişmiştir.

Yapmanız gereken tek şey oyunu bilgisayarınıza kaydetmenizdir. Oyun bir defa yüklendikten sonra aktifleşir.  Artık internette oyun hilesi aramanıza gerek yoktur. Hile kılavuzu bu işlemi sizin adınıza yapar. Hile aramak için istenilen oyun seçilir. Böylece oyunda geçerli olan Cheat komutları görülür. Android işlemcili mobil cihazlar üzerinde de oynanan oyunlar için hile programları vardır.

Ancak mobil cihazlarda hile yapılabilmesi için cep telefonunun Root özelliğine sahip olması gerekmektedir. Bu özellik olmadan cep telefonlarında hile yapılamaz. Cep telefonu oyunlarında hile genellikle gerçek para ile satılan altın veya oyun parası için yapılır. Bu hileler internet oyunlarının belli kısmında çalışır. Tek kişilik oynanan oyunların büyük bölümünde bu özellik vardır.

Oyun Hileleri oyuncular tarafından gün geçtikçe daha çok tercih edilir duruma geldi. Oyuncular oyun içerisinde hile yapmak için programlar kullanmaktadır.  Bu programlar üzerinden oyunun içeriğine ulaşılarak istenilen değişim gerçekleştirilir. Programlara mobil cihazlar için google play store vb adreslerden ulaşılabilinir. Diğer taraftan bilgisayar oyunları için de hile programlarına arama motorları aracılığı ve program indirme sitelerinden bulabilirsiniz. Böylece kontrol mekanizmasını elinizin altına almış olursunuz. Oyun hileleriyle yeni oyunlar üretirsiniz.

Cheat Engine Programını buradan indirebilirsiniz.