Program indir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Doğukan tarafından 18 Ağustos 2014, Pazartesi günü eklendi.
Minecraft oyununu ister bilgisayarınız da ister akıllı mobil cihazlarınızda isterseniz de PlayStation da oynayabilme şansına sahipsiniz.
Minecraft Oyunu

Birçok kişi tarafından hemen hemen her platformlar da oynanabilen Minecraft oyununu ister bilgisayarınız da ister telefonunuz da ister tabletiniz de isterseniz de PlayStation da oynayabilme şansına sahipsiniz. 2 ve 3 boyutlu olarak oynayabileceğiniz bu oyun 2009 yılın da oyun severler ile buluşmuştur. 

Kullanıcılar ile buluştuktan sonra büyük ilgi odağı olan bu oyun sürekli de güncelleşmesiyle beraber kullanıcıların da beğenisini toplamıştır.
Birçok çeşidi olan bu oyunun klasik ve tam sürüm olmak üzere iki ve tam sürümün de 5 tane çeşidi olan Minecraft oyununun hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla birlikte oynayabilme şansına sahipsiniz.

Tam sürüm türünde beş çeşidi bulunan bu oyunun ilk olarak hayatta kalma yani survival olarak bilinen türün de hayatta kalmak için yaratıklarla savaşmanız gerekmektedir. Oldukça büyük bir dünyanız olmakla birlikte sınırsız denilebilecek bloğa ve istediğiniz silah ya da eşyayı yapabilirsiniz. Bu oyunun komutlarıyla da kolaylık sağlayabilirsiniz. Bir başka türü ise zorlayıcı yani hardcore olarak bilinen bu versiyonu oyun da normal olarak hayatta kalmanız gerekmekte ve ölmemeniz şartı koşulmuştur. Çünkü öldüğünüz takdir de yeniden başlamanı gerekmektedir. Hiçbir hileyi veya komutu kabul etmemektedir. Bir başka versiyon olan yaratıcı yani creative türün de ise istediğiniz aleti kullanabilir ve can ya da açlık gibi bir durumunuz olmamakla birlikte rahat bir şekil de oyunu doya doya oynayabilirsiniz.

Çeşitli komutlarıyla birlikte canavarlara görünmez ya da uçabilme şansına sahipsiniz. Bir diğeri ise macera yani adventura olan bu sürümün de ise kendinizin seçeceği doğru kararlar vermeniz gerektiren aletler ile kazabileceksiniz. Macera dolu olan bu sürüm de aynı hayatta kalma versiyonunu andırmaktadır. Çeşitli komutlarla beraber bu sürüme geçiş yapabilirsiniz. Son olarak ise izleyici yani spectator olan ve yeni bir versiyon olan bu oyunun türü hiçbir etkileşim de bulunmamakla beraber dünyayı yukarıdan yani uçarak izleyebilme imkanına sahipsiniz. Bu sürüme de komutlarla geçebilme şansınız vardır.

Bu oyunun görüntü olarak düşük görebilirsiniz ama doku paketleri sayesin de ve yeni sürümleriyle bu etkinin 10 katına kadar çıkabileceksiniz. Herkes dilediği gibi de kendi doku paketini çeşitli programlar ile yapabilme şansına da sahiptir. Bu oyun da her versiyonunda var olduğu gibi canavarlar bulunmaktadır. Bunlara moblar denir ve bu da iki çeşittedir. Saldırgan olanlar zombi, iskelet, örümcek, ejderha gibi birçok çeşitte olan moblar olmakla beraber diğeri ise pasif olan tavuk, inek at, kurt, tavşan gibi birçok çeşitte ki moblardır. Bu oyun da kullandığınız karakterin bir sürüm haricin de açlık durumu olduğu için ona bir şeyler yedirmeniz gerekmektedir. Pastalardan başlayarak kurabiye, elma, inek eti, domuz eti, ekmek, patates gibi çeşitli gıdalar yedirmeniz gerekmektedir.

Bu oyunun en ilgi çeken yanı ise iksir ve büyü yapabilme imkanınızdır. Zırhlarınızı, kılıçlarınızı ya da iksirler ile istediğiniz iksirleri kullanma şansınız vardır.
Çeşitli iklimler, madenler, modlar, görevler ve boyutlar Minecraft oyunun da bu tür özellikler bulabileceksiniz.

Minecraft Oyunu, Masaüstü Windows Xp, Vista, 7/8 Bilgisayarınızda, Android (telefon veya tabletinizde) veya iOS (iPad veya iPhone) cihazlarınıda oynamak istiyorsanız aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Minecraft
Eğlenceli Strateji Oyunu
Minecraft - Android
Eğlenceli Strateji Oyunu