Program indir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Doğukan tarafından 29 Mayıs 2015, Cuma günü eklendi.
Microsoft'un sesli asistan uygulaması Cortana, Android ve iOS işletim sistemlerine geliyor.
Microsoft Cortana iOS Ve Android'e Geliyor

Microsoft, akıllı asistanı Cortana‘nın Android ve iOS uygulamalarını da yayınlayacağını remi olarak açıkladı. Cortana Nedir? Windows Phone cihazınızdaki kişisel yardımcınızdır. Sizin için işleri kolaylaştırmak ve en çok önemsediğiniz şeylerden her zaman haberdar olmanızı sağlamak için vardır. İster sizi dünyanızda olup bitenlerden haberdar etmek için, ister günlük hayatınızı yönetmenize yardımcı olmak için olsun Cortana yanınızda.

Windows Phone ile birlikte sunulan Cortana bundan sonra Google Play Store ve App Store‘da yerini alacak. Android için Google Now, iOS için ise Siri’ye güçlü bir alternatif olarak tüm mobil cihazlarda kullanılabilecek. 

Microsoft son dönemlerde beklentilerinin çok yüksek olduğu Cortana'ya ağırlık veriyor. Windows 10 işletim sistemiyle masaüstü bilgisayarlarda kullanmaya başlayacağımız uygulama Türkiye'de pek tercih edilmeyen arama motoru olarak Bing‘i kullanıyor. Android ve iOS cihazların sesli asistanlarına göre bir kaç farklı özelliğide beraberinde getirecek olan uygulama konum bazlı hatırlatma özelliği ile belirlemiş olduğunuz konumda hatırlamak istediğiniz notu veya mesajı size haber verebiliyor.

Şimdi bizimde heyecanla beklemiş olduğumuz Android ve iOS için Cortana uygulamasının ne zaman çıkacağı bilgisi henüz netlik kazanmış değil. Ancak Windows 10’un mobil sürümünden sonra çıkabileceğini tahmin edebiliyoruz.