Program indir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Doğukan tarafından 16 Ağustos 2014, Cumartesi günü eklendi.
Grand Theft Auto V aksiyon macera tarzı bir video oyunudur. Oyun 2013 de playstation ve Xbox360 konsolları için piyasaya çıkmıştır. Bu günlerde ise 20
Grand Theft Auto V

Rockstar North’ un geliştirdiği aksiyon macera tarzı bir video oyunudur. Oyun 2013 de playstation ve Xbox360 konsolları için piyasaya çıkmıştır. Bu günlerde ise 2014 sonbaharı PC, PS4 ve Xbox One oyunlarının çıkışı beklenmektedir.

GRAND THEFT AUTO 5 Oyunda üç karakter yer alır. Bunlar Michael De Santa, Trevor Philips ile Franklin Clinton. Bu üç karakterin farklı yetenekleri vardır. Trevor savaş pilotudur. Uçak, jet, helikopter kullanımında tecrübesi vardır. Franklin ise otomobil ve motosiklet kullanımında kabiliyetlidir.
Oyuncular kendi karakterleri arasında geçiş yapabilir. GTA V de daha çok araç bulunmaktadır. Kontrol sistemi diğer uygulamalarla aynıdır. Oyun haritası büyüklüğü ve açıklığıyla yer alır. Haritanın tamamını gezmek mümkündür. Oyun da dağ, nehir, göl, okyanus, askeri üsler, plaj, tarım arazileri, orman, çöl mevcuttur. İstatistik özelliği bulunur. Kiralama ve satın alma işlemi yapılabilir. Örneğin Büfe işletmeciliği, yük gemisi, restoran vb. gibi işyerleri oyuncular tarafından satın alınabilecek ya da kiralanabilecektir. Diğer oyunlarda olduğu karakterlerin kılık ve kıyafetleri özelleştirilebilinecek. Karakterlerin oyun içerisinde ki konumlarına bakalım. Franklin, Trevoru arar ve buluşalım der. Sonrasında Michaeli arar ona da Trevoru öldüreceğini söyler. Buluşma sırasında Trevoru öldürüleceğini anlayarak kaçar. Ancak Michael peşini bırakmaz ve vur emrini verir. Diğer bir hikaye ise Franklin, Michael’ı arar buluşmak istediğini söyler. O da kabul eder. Sonra Trevoru arayıp Michael öldüreceğini söyler. Oda ben bunu yapamam der. Üçünü karakter içinde bir hikaye yazılmıştır. Burada ise Franklin Lester araç. Her şeyi anlatır. Lester Michael ve Trevorun yerini öğrenir. Hikaye böyle devam eder. Bu karakterler arasındaki savaşın kısa bir özetidir.

Oyunda multiplayer modu bulunacaktır. Bu mod Grand Theft Auto Online iminde olacaktır. Mod daha önceden geliştirilmiştir. Bu serini bu güne kadar yaptığı en büyük çalışmadır. Burada çevrimiçi çete sistemi vardır. Bu sistemin adı Crew olarak geçer. Oyunular sadece beş çeteye üye olabilirler. Görevlerini tamamladıklarında tecrübe puanı alırlar. Grand Theft Auto Online Karakter Yaratma Sistemi isimli ile oyuncular, multiplayer karakterini değiştirebileceklerdir. Bunu için karakter değiştirme menüsü tercih edilmelidir. Ana karakterler haricinde Multiplayer karakteri de bulunacaktır. Oyun için bin sayfaya yakın senaryo kaleme alınmıştır.

Oyunda 1.4 GB np3 bulunur.17 adet radyo istasyonu vardır. Oyun Haziran 2011 de resmi olarak GTAV ismiyle duyuruldu.

GRAND THEFT AUTO 5 sanat yönetmeni Aaron Garbut GTAV’ in yapım ve reklamı için 265.000.000 dolar harcandığını belirtti. GTAV yüz saat uzunluğunda bir oyundur. Oyun maliyeti ile Avatar, Avengers gibi filmlerin maliyetini geride bırakmıştır. Oyuncular bu muhteşem oyunu keşfederek eğlence dünyasındaki yerlerini almak için bilgisayarlarının başında klavyelerine dokunmaktadırlar.