Program indir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Doğukan tarafından 30 Temmuz 2015, Perşembe günü eklendi.
Google 10 Ağustos'ta 'autocomplete - Otomatik Tamamlama' özelliğini devredışı bırakıyor
Google Geliştirilere Yönelik Otomatik Tamamlama Özelliğini Kaldırıyor

Google, 10 Ağustos 2015'ten İtibaren ‘Otomatik Tamamlama’ Özelliğini kendi siteleri üzerinde olmamak kaydıyla geliştiricilere yönelik olarak kaldırıyor. Google arama motorunun otomatik tamamlama hizmeti, kullanıcının yazdığı metni bitirmeden sorguyu tahmin etmeye çalışır. Oldukça uzun bir süredir bu fonksiyon hiçbir kısıtlama olmadan uygulamalar içine dahil edilebiliyordu. 

Google’dan yapılan açıklamaya göre şirket, 10 Ağustos 2015 tarihinden itibaren Otomatik Tamamlama özelliğinin kaldırılacağını duyurdu. Otomatik Tamamlama’nın arama sonuçlarıyla birlikte kullanmak üzere tasarlandığını ve bunun dışında başka bir fayda sağlamadığı yönünde görüş bildiren Google, bu üzden API’ı artık kullanmayacaklarını açıkladı. oogle şu anda geliştiricilerin kendi uygulamalarına Google hizmet ve verilerini entegre etmek için kullanabilecekleri 80'den fazla API desteği sunuyor.

NOT: Google arama motoru üzerindeki otomatik tamamlamalar iptal olmuyor sadece geliştiriciler tarafından kullanılmakta olan tamamlamalar iptal oluyor.