logo
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Facebook Yüz Tanıma Özelliği Nasıl Kapatılır

Ana SayfaHaberlerDoğukan tarafından 27 Şubat 2018, Salı günü eklendi.
Dostindir Haber Facebook Yüz Tanıma Özelliği Nasıl Kapatılır
Facebook'un en yeni özelliğinden birisi olan Yüz Tanıma özelliği nasıl kapatılacağı ile ilgili bilgileri bu yazımızda ele alıyoruz.
Facebook Yüz Tanıma Özelliği Nasıl Kapatılır

Facebook yüz tanıma özelliği Türkiye'de hizmete sunuldu. Peki Facebook yüz tanıma özelliği kapatma nasıl yapılır? Facebook'un yüz tanıma özelliğini kapatabilmesine izin veren özelliğide aktif hale getirdi. İsteyen kullanıcı bu özelliği hemen kapatabilir.

Tüm kullanıcılara Facebook yüz tanıma özelliği sunuldu.

Otomatik yüz tanıma özelliği sayesinde, fotoğraflarınız yüklendiğinde etiketlenmeseniz bile Facebook, sizi tanıyabilecek. Bu özelliğin güzel tarafı ise başka kişiler sizin fotoğrafınızı profil resmi olarak kullandığında size bir bildirimin gelecek olması. Artık ayarlar kısmında gerekli alana girerek bu yüz tanıma özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Yüz tanıma özelliğini kapatarak Facebook'un kendi yüklediğiniz hem de başkaları tarafından yüklenen fotoğraflarda yüzünüzü tanımasını engellemiş oluyorsunuz.

Facebook Yüz Tanıma Özelliği Nasıl Kapatılır
Bilgisayarınızdan devre dışı bırakmak için;
" Ayarlar - Zaman Tüneli ve Etiket Oluşturma - Sana benzeyen fotoğraflar yüklendiğinde kimlere seni etiketlemesi önerilsin - Hiç kimse" seçeneğini seçerek bu özelliği kapatabilirsiniz.

Mobil cihazınızdan bu özelliği devre dışı bırakmak için;
"Ayarlar - Hesap Ayarları - Zaman Tüneli ve Etiketleme - Sana benzeyen fotoğraflar yüklendiğinde kimlere seni etiketlemesi önerilsin - Hiç kimse" sıralaması ile bu özelliği kapatabilirsiniz.

Facebook Yüz Tanıma Özelliği Nasıl Yapılır?
Bu özellik Facebook tarafından otomatik olarak yapılıyor. Sizler kapatma özelliği sayesinde bu özelliği pasif edebiliyorsunuz. Eğer pasif etmiş sonradan yeniden aktif etmek istiyorsanız Ayarlar kısmından Yüz tanıma özelliğini yeniden aktif edebilirsiniz.

Facebook uygulaması: http://www.dostindir.com/android-facebook/

İlginizi Çekebilir