Program indir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Doğukan tarafından 28 Haziran 2016, Salı günü eklendi.
Facebook Messenger'dan SMS gönderme dönemi başlıyor.
Facebook Messenger'da SMS Dönemi Başladı

Facebook Kısa Mesajlar (SMS). Veri paketinizi kullanmadan kısa mesajlar alın, fotoğraf ve durum güncellemeleri paylaşın ve arkadaşlarınızla bağlantı kurun. Facebook mesajlaşmanın her alanına el atmaya çalışıyor. Daha önce WhatsApp ve Instagram gibi popüler uygulamaları bünyesine katan Facebook, şimdi de SMS’e göz dikti.

 Sosyal paylaşım sitesi, SMS’i Facebook Messenger ile entegre olarak çalıştırıp SMS’leri de kendi Messenger uygulamasından yönetilmesini sağlayacak. Facebook bu uygulamayı 2012 yılında da duyurmuş ama daha sonra iptal etmişti. Şirket SMS ve Messenger’ı yeniden entegre etmek için kolları sıvadı. SMS Messenger, standart metin, resim, video ve ses özelliklerinin yanı sıra, emoji ve konum paylaşımı gibi zengin içerikleri de destekleyecek. Facebook SMS’i Messenger ile kullanan kişilere mesajlarını sunucularında saklanmayacağının ve standart SMS protokolü ve hücresel verileri üzerinden alınacağı vaadini veriyor.

SMS’i Messenger ile entegre olarak kullanmak elbette kullanıcının isteğine kalmış bir şey ve kullanmak için Messenger’da Ayarlar’dan SMS’e dokunun ve ""Varsayılan SMS uygulaması"" seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli. 

Bu özellik şimdilik Android kullanıcılarına sunuldu.
 

Facebook Messenger
Android ve iOS için Mesajlaşma Uygulaması